חיותכל המאמרים

הכלב והבריאות… שלנו

כלב הוא חלק מהמשפחה. לעומת זאת ישנן משפחות המתלבטות האם כדאי או לא כדאי. כמובן שצריך לשקול את הנושא בכובד ראש מכיוון שכלב הוא אינו חפץ.

ישנן משפחות שעבורן זה ברור, כלב הוא חלק מהמשפחה. לעומת זאת ישנן משפחות המתלבטות האם כדאי או לא כדאי. כמובן שצריך לשקול את הנושא בכובד ראש מכיוון שכלב הוא אינו חפץ בו משתמשים וזורקים. כלב הוא דבר חי ובעל רגשות, ואימוץ כלב דורש אחריות, מחויבות והשקעה למשך שנים ארוכות. אלו הם שיקולים שצריך לעשות ועל כל מי שחושב לאמץ כלב לשאול את עצמו האם הוא מוכן למחויבות והאחריות הכרוכה בגידול כלב. אבל לא על זה אנחנו רוצים לדבר אתכם הפעם. הפעם אנו רוצים לדבר על התועלות הבריאותיות של כלב בבית. מסתבר שכלב תורם באופן חיובי לבריאות שלנו, גם הפיזית וגם הנפשית. גם אם יש לכם כלב ואיננו צריכים לשכנע אתכם, בוודאי תשמחו לקרוא את המאמר הבא ולשמוע עוד על התועלות הבריאותיות של כלב בבית.

הכלב שומר עלינו פעילים

אחד הצרכים של הכלב הוא טיולים יומיים. טיולים אלו הם אינם רק לצרוך עשיית הצרכים, הם גם שומרים על הכלב פעיל ומעניקים לו את הגירוי החושי הדרוש על מנת שלא ישתעמם. אך אל תחשבו על זה אך ורק כנטל. זוהי הזדמנות עבורכם לצאת מהבית להליכה קצרה, והליכה היא טובה לבריאות. ואם אתם והכלב קצת ספורטיביים תוכלו אפילו לרוץ. אם אתם מודאגים מכך שהילדים שלכם לא עוזבים את מסך הטלפון, המחשב או הטלוויזיה, כלב יכול להיות סיבה טובה לגרום להם להיות פעילים. זה נכון גם לילדים וגם למבוגרים.

כלב מלמד אותנו מהי אחריות

אם אתם הורים לילדים אתם בוודאי רוצים להעניק לילדים ערכים חשובים, כמו למשל אחריות; ערך חשוב הנמצא בבסיס של כמעט כל דבר בחיים. הטיפול בכלב דורש אחריות רבה וזוהי הזדמנות מעולה עבור הילדים ללמוד מהי אחריות. מי שמטפל בכלב אחראי על כל תחומי החיים של הכלב – דאגה לבריאותו, דאגה לפעילותו, היגיינה ותזונה.

בזכות הכלבים אנו פוגשים חברים חדשים

היציאה עם הכלב אל חוף הים, הפארק וסתם הליכה ברחוב צפויה לגרום לנו לפגוש אנשים חדשים. ברובם בעלי כלבים, אך לא רק. הכלבים מסייעים לנו לשבור את הקרח, מעניקים לנו נושא שיחה ויוצרים אינטראקציות עם הסביבה. לעולם אינכם יודעים מי בא לחייכם ויש כאן הרבה מאוד הזדמנויות ליצירת קשרים חברתיים. תשאלו כל בעל כלב שעבר דירה והגיע למקום חדש, איך הקשרים הראשונים עם השכנים התחילו בזכות ההליכה עם הכלב.

כלבים תורמים לאיזון לחץ הדם ושומרים על בריאות הלב.

כלבים גורמים לנו להיות רגועים. זו התמימות שלהם, האנרגיה שלהם והמגע הנעים עם הפרווה, אלו פשוט מרגיעים אותנו ומסייעים לשמירה על בריאותנו. על פי מחקרים שנערכו באוניברסיטת הארוורד, בעלי כלבים נוטים לסבול פחות מבעיות לחץ דם. גם בזכות כל המגע והנוכחות של הכלב וגם בזכות שמירה על פעילות. ושמירה על לחץ דם תקין תורמת בצורה חיובית לבריאות הכללית. המחקרים מראים כי בעלי כלבים סובלים מפחות בעיות כולסטרול ופחות בעיות טריגליצרידים הגורמים למחלות לב.

מחזקים את המערכת החיסונית

היתרונות הרבים של הכלב, בין אם זה בשיפור מצב הרוח שלנו ובין אם זה שמירה על פעילות, מסתכמים בסופו של דבר ליתרונות בריאותיים שונים. אחד היתרונות המעניינים של הכלב הוא חיזוק המערכת החיסונית של בעליו. ישנם אנשים המזהים בעלי חיים עם לכלוך ומחלות, אך האמת שכלב שמטפלים בו ודואגים לבריאותו, מחזק אתכם. בעלי כלבים נוטים להתאושש מהר יותר ממחלות ומבקרים פחות אצל הרופאים.

כלבים מביאים אושר

בעלי כלבים הם אנשים מאושרים יותר. זוהי לא רק תוצאה של הפעילות וכל היתרונות שיש בהחזקת כלב בבית, אלא יש לכך סיבות מדעיות. המחקרים מראים כי הכלבים גורמים להפרשת הורמון אוקסיטוצין, הידוע גם בתור ’הורמון האהבה‘. הורמון זה משחק תפקיד חשוב בקשרים החברתיים שלנו ומשפיע על יצירת אמון. וזהו כנראה חלק מהסוד של היחסים המופלאים בין האדם לכלב.

כלבים מסייעים להתמודד עם טראומת

אנשים בכל הגילים עשויים לסבול מטראומות שעברו בחיים ובעיות נפשיות שונות. הכלבים הם כלי נהדר המסייע להתמודד עם אותן הטראומות. כלבים תורמים לביטחון העצמי שלנו ומסייעים לנו להתמודד ולהתגבר.

כלבים מפיגים את הבדידות

אנשים רבים בעולמינו סובלים מבדידות, הרבה מהם אנשים מבוגרים. מהבחינה הזו הכלב הוא חברה נהדרת. נעים לנו להיות במחיצת הכלב, אנו לא מרגישים לבד והוא מונע מאיתנו להשתעמם. וזו רק ההתחלה, הרי כבר אמרנו שהכלב הוא המפתח ליצירת קשרים חברתיים.

כלבים מסייעים לחולי אלצהיימר

על פי מחקרים שנערכו בשנים האחרונות נראה כי לכלבים ישנה השפעה חיובית על הסובלים ממחלות דמנטיות. נראה שלכלבים ישנה השפעה חיובית על התנהגותם. הכלבים גורמים להם להיות רגועים, מפחיתים התפרצויות אגרסיביות וממתנים את הדופק של חולי האלצהיימר.

לסיכום, בזכות הכלבים החיים שלנו יותר טובים. הכלבים תמיד מעניקים לנו אהבה, משמחים אותנו ותורמים לחיינו בצורות שונות. רק חשוב שלא נשכח את הצרכים שלהם ונעניק להם טיפול מסור באותה האהבה שהם מעניקים לנו.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button