כל המאמריםתרבות

אירוויזיון – גירוש רוסיה ואיך זה משפיע על ישראל

האירוויזיון קבע בפה אחד שרוסיה לא תופיע השנה בתחרות, "בלתי מתקבל על הדעת מצב שבו מדינה מבצעת פשעי מלחמה קשים אבל הזמרת שלה תגיע ותשיר לעולם".

בימים האחרונים רוסיה עומדת בפני החרמות וסנקציות קשות מרוב מדינות העולם כמעט ובועטים את רוסיה מהפוליטיקה וכבר סגרו עליה אווירית, על הדרך גם מטילים עליה חרם בעולם התרבות והספורט וגם הפנאי. עד כה איגודי ספורט בין לאומיים כבר גירשו את רוסיה סופית, ואפילו החרימו לפוטין את החגורה השחורה של הטאיקוונדו, לאחר מכן גם האירוויזיון קבע בפה אחד שרוסיה לא תופיע השנה בתחרות, "בלתי מתקבל על הדעת מצב שבו מדינה מבצעת פשעי מלחמה קשים אבל הזמרת שלה תגיע ותשיר לעולם". הצעד הזה רוב הסיכויים לא יסיים את המלחמה שמתנהלת כרגע בין רוסיה ואוקראינה, כנראה שזה אפילו לא ישפיע עליה כלל, אבל בהופעה מול כ-180 מיליון איש ברחבי העולם מדובר בצעד חשוב והכרחי לפי דבריהם וכולם החליטו פה אחד רוסיה מגורשת מהמופע העולמי. את המספר 180 מיליון תזכרו טוב, זה הרגע להבין ולהזכיר שגירוש רוסיה מאירוויזיון 2022 יפגע משמעותית במספר הצופים בתחרות עולמית. נלך רגע אחורה בזמן שנת 2016, האירוויזיון מתקיים בבירת שוודיה, חובי סטאר הנציג שלנו מרשים את השופטים ואז מבין שהכול זה רק הצגה וקורס בהצבעות. באותה השנה רוסיה ואוקראינה מקיימות ביניהן מלחמה שקשה לעלות על הדעת בכלל, רוסיה תוך כדי שולחת את אחד הזמרים הכי מוצלחים שלה ברוסיה, סרגיי לזרב, והסתפקו במקום שני עבור המדינה שלהם. אבל מי שגונבת את כל ההצגה היא לא אחרת אלא ג'מאלה זמרת שמייצגת את אוקראינה שממנה נמלטה השבוע בעקבות הלחימה הקשה.

אירוויזיון איך ישראל תושפע מהמצב העולמי  – 

המון טוקבקיסטים, עיתונאים וכותבי טור אישי אמרו שלא כדאי לישראלים לשמוח על גירושה של רוסיה מהאירוויזיון, ישראל אולי זכתה שנה שעברה, אבל השנה הזאת הכול הולך להראות אחרת, כשאוקראינה עומדת בסדר ראש העדיפויות בכל העולם ולגבי כל דבר שקשור אליה, הסיכויים של ישראל להגיע למקום שישי לפחות לפי מה שנראה קלושים מאוד, וכולנו כבר יודעים שאם אוקראינה תוכל בסופו של דבר להשתתף בתחרות מה יהיו הסיכויים שלה לזכייה השנה. בואו רגע נתמקד במה שחשוב שזה המדינה הקטנה שלנו שחוטפת אש כמעט בכל הזדמנות מצד המדינות בעולם ואיכשהו תמיד הופכת להיות האשמה העיקרית בכל מצב, זה מצחיק, אבל גם עצוב. ההפגנות נגד ישראל היו כמעט בכל תקופת זמן, ויהיו תמיד, ואפילו ברוב הפעמים מגלים שהכתבים היחידים שמסקרים את ההפגנות הללו הם מישראל, אבל חשוב גם שנייה לעשות סדר ולהבהיר, ישראל לא כבשה מדינה ריבונית ורוסיה עושה זאת בלי למצמץ, האוקראינים לא מעיפים טילים לעבר רוסיה והפלסטינים עושים זאת כמעט כל חצי שנה, פלסטין אינה חלק מארגון הבין לאומי ולא חלק מאיגוד השידור האירופאי ואוקראינה למצב נתון זה כן. כמובן שיש משקל מסוים גם לזה, כל מה שקורה על אדמת אירופה, למפגינים זה מעניין פחות, אבל מנכ"לים של גופי שידור יודעים לעשות את ההבחנה החדה והברורה על מי יושפע המצב. לאחר השנתיים שסבלנו מקורונה ופספסנו את האירוויזיון של שנת 2020 נשאלת השאלה למי בכלל יש חשק וכוח לאירוויזיון? לעם הישראלי רוב הסיכויים אין, הקורונה הוציאה את כל הכוחות לכלל אזרחיה , הסגרים והתשישות הכלכלית ממש עשתה לנו סדר עולמי חדש בנפש, ועכשיו גם מתנהלת מלחמת התשה קשה לאזרחי אוקראינה וגירוש רוסיה מכל מקום אפשרי, איזה מומנט לעשות לנו אירוויזיון, חלק יגידו ויעידו שזה מה שצריך כרגע עקב המצב בעולם ושלאחד עמים שלמים אפשרי וניתן דרך מוזיקה , אז איך תושפע ישראל מהמצב בין רוסיה לאוקראינה רק ימים יגידו , כרגע נותר לנו רק להתכונן ולהיות הכי טובים.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך: 

סדר עולמי – התמיכה כלכלית מהעולם ברוסיה

רוסלנה רודינה – משתפת בתחושותיה על המצב באוקראינה

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button