כל המאמריםתרבות

אקס פקטור לאירוויזיון – מיכאל בן דוד הזוכה הגדול

אקס פקטור לאירוויזיון ענבל ביבי ספיר סבן אלי חולי ומיכאל בן דוד התחרו אתמול על ההזדמנות לייצג את ישראל באירוויזיון העולמי.

אקס פקטור לאירוויזיון מיכאל בן דוד –

אקס פקטור לאירוויזיון – המנצח הגדול מיכאל בן דוד הנולד לאם ממוצא רוסי אוקריני ולאב ממוצא גיאורגי באשקלון. מיכאל הוא ילדם השני מתוך החמישה ילדים במשפחה. מיכאל למד בפתח תיקווה וחווה התעללות ואלימות בלתי פוסקת על ידי חבריו לכיתה שתמיד לעגו לו בגלל הקול שלו. הוא לא שיתף את אימו בהתעללות שחווה בכדאי לא הדאיג את אימו בנושא. בכיתה ו' עבר מיכאל לפנימיית הכפר הירוק, הוא יצא הארון וסיפר לאימא שלו שהוא הומוסקסואל בגיל 16 אחרי שאימו חזרה בתשובה. בן דוד התגייס ליחידה מסווגת במשרד הביטחון ולאחר השירות התחיל ללמוד משחק בבית צבי.

ענבל ביבי ספיר סבן אלי חולי ומיכאל בן דוד התחרו אתמול על ההזדמנות לייצג את ישראל באירוויזיון העולמי, שיערך באיטליה בחודש מאי הקרוב בטורינו שבאיטליה בסוף הערב החולט על ידי הצופים שמיכאל בן דוד הוא המנצח הגדול של אקס פקטור לאירוויזיון וינסה פעם נוספת לנצח את האירוויזיון אחרי נטע ברזילי מיכאל ניצח עם השיר I.M.

בשבת נערך גמר האקס פקטור לאירוויזיון במהלכו עלו זה אחר זה ארבעת הפיינליסטים של התוכנית בשלב הראשון של הערב ענבל ביבי גברה על ספיר סבן ואז התחרתה מול חולי ובן דוד. בסוף הערב מיכאל בן דוד הוכתר כנציג הבא של ישראל ואמר: "זה מוקדש לכל מי שאי פעם הרגיש שאין בשביל מה לקום בבוקר והרגיש שהוא חסר תועלת". "אין חוקים לכלום רק לסמוך על עצמנו הכל זמני". מיכאל הוא זה שאמור לייצג את ישראל בחצי הגמר הראשון שיערך ב12 למאי מול קפריסין שוודיה אירלנד. בשנה שעברה ייצגה את ישראל בתחרות הזוכה בכוכב הבא "עדן אלנה" עם השיר "set me free" ועלה לגמר וסיימה במקום ה17. הזוכה של האירוויזיון בשנה שעברה הייתה איטליה אותה ייצגה להקת מונסקין.

לאחר שנחשפו השירים שהולכים להתחרות על ייצוג ישראל בתחילת השבוע, השיר של מיכאל בן דוד אכן זכה לתגובות מעורבות באירופה חלק מהצופים דרגו את השיר ואהבו אותו מאוד. לעומת זאת אחרים דירגו אותו בין המקומות האחרונים. עם נעשה השוואה לשירים האחרים שהתמודדו מולו המבחן הגדול יהיה מול השירים האחרים שיבחרו לאירוויזיון 2022 בימים הקרובים. רגע אחרי בחירת השיר הישראלי ישראל עלתה בהדרגה בהימורים השיר עלה בשני מקומות ממקום 25 ל23 ובינתיים נבחרו פחות מעשרה שירים מתוך 41 ככה שלא מדובר בתמונת מצב מקיפה והכל עוד פתוח. 

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

טכנולוגיית הדרונים מתגייסת להצלת חיי אדם

הטכנולוגיה שתיקח אותנו למאדים

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button