כל המאמריםמשחקים

משחקי מחשב – איך זה קשור למלחמת אוקרינה VS רוסיה?

משחקי מחשב ומלחמה באוקראינה איך זה קשור? בימים האחרונים מתפשטות ברשתות החברתיות שמועות סביב הטייס המוכנה "רוח הרפאים של קייב"

משחקי מחשב ומלחמה באוקראינה איך זה קשור? בימים האחרונים מתפשטות ברשתות החברתיות שמועות סביב הטייס המוכנה "רוח הרפאים של קייב" ואפילו יש סרטון המציג את הטייס האדיר הזה אשר טס בשמי קייב מה שמסתבר בסופו של דבר שהטייס "רוח הרפאים של קייב הוא בעצם משחקי מחשב ומסתבר שרוסיה יודעת וידועה בתור שימוש במשחקי מחשב לצורך פייק ניוז. חברות המפתחות את משחקי המחשב ואת המשחקים האירופאים עומדות לצד אוקרינה.

"רוח הרפאים של קייב" בעצם משחק מחשב ידוע – 

במהלך הסופש החלו לעלות סרטונים רבים בכל רחבי הרשת המציגים מטוס קרב אוקראיני שמפיל מטוס רוסי מול המצלמה השמועות ברשת לא איחרו להגיע וטוענים כי הטייס זכה לכינוי "הרוח רפאים של קייב" והצליח בעצם להפיל שישה מטוסים קרביים של רוסיה (לא באמת ).. אבל למעשה היה מדובר בקליפ של המשחק מחשב המוכר "Digital Combat Simulator: World". אתר סנופס בדיקת עובדות וסוכנות רויטרס הפריכו את הסרטונים ומצאו את המקור ובתגובה "אם הוא אמיתי, שאלוהים יהיה עמו. אם הוא מזויף, אני מייחל לעוד כמותו" אמר היוצר הסרטון המקורי ביוטיוב.

המשחקי מחשב DCS הוא סימולטור שהוא חינמי יצא לפרסום לפני עשר שנים והמשחק נמצא במפה ליד אזור קווקז ליד רוסיה גיאורגיה וחצי האי קרים דובר מטעם איגל דיינמיקס היוצרת של המשחק לא איחר בתגובתו ומיהר לאשר שאכן מדובר בסרטון מתוך המשחק ואמר" אנו לא אחראים על הפצת התוכן וכמובן שלא מעודדים אותו" זאת בהחלט לא הפעם הראשונה שסרטונים מהסוג הזה מופצים וגורמים לשמועות ברחבי הרשת ולהמון פייק ניוז ברגעי קרב אמתיים ממש לפני שבוע הייתה הפצה של סרטונים מסימולטור המלחמה "Arma III" והוצג כקטע מתוך הלחימה באוקרינה וגם קיבל הרבה תגובות וויראליות בפייסבוק רוסיה ידוע כאחת שמפיצה סרטונים וקטעים ממשחקי מחשב כתעמולה וכזיוף בנוסף היה עוד שימוש בקטעים ממשחקי מחשב של "Arma III" בשנת 2018 בזמן המלחמה בסוריה וטענו שזה היה בטעות ולא הייתה כל כוונה לכך. שנה לפני כן היה שימוש בתמונות מתוך המשחק בטענה שארצות הברית בתמיכה מלאה בדאע"ש בסוריה.

חברות הגדולות של משחקי המחשב בתמיכה מלאה באוקרינה –

המפתחות המשחקים הגדולות הביעו לאחרונה את תמיכתם בקייב העיר שנמצאת תחת התקפה שוטפת מידי הרוסים וגינו את התוקפנות הרוסית. חלקן הגדול של החברות מעסיקות צוותי פיתוח רבים מאזור הלחימה באוקרינה ביניהם המפתחת האוקראינית GSC Game World אמרה על רוסיה "האכזריות הבלתי אנושית" על המתקפה באוקרינה וקראה לכל העולם לתמוך בצבא אוקראינה "ארצנו התעוררה לקולות פיצוצים וירי רב אבל המדינה לגמרי מוכנה להגן על חירותה ועצמאותה" כתבה החברה הגדולה במדיה החברתית. העתיד אינו ידוע אבל כולם מקווים לטוב וסומכים על צבא אוקראינה. בנוסף המפתחת המשחקים הגדולה והפולנית 11 Bit הודיע בשבוע שעבר שאת כל הרווחים מהמשחקים ומהמכירות של "This War of Mine" ילכו לתרומות לארגון באוקראינה הצלב האדום אנחנו מתנגדים ומגנים את הפלישה לאוקראינה" נמסר מהחברה.

חנות המשחקים הפולנית GOG בבעלות חברת המשחקים הגדולה CD פרוג'קט הודיעה גם כי תתרום את כל רווחיה לצלב אדום באוקראינה. פדרציית מפתחות המשחקים גינתה את רוסיה ואת מעשיה וקראה לכל האיחוד האירופי לחסות על הפליטים שמגיעים מאוקראינה "אולפני משחקים אירופאים מודאגים מאוג מגורל חבריהם ועמיתיהם לעבודה שנלחמים בכבוד על חירותם ועל חירות אוקראינה הם כרגע תחת שלטון רוסיה ובלארוס מסרה הפדרציה. יש כבוד לכל מי שהחליט להישאר ולהילחם ומי שלא יכול להילחם נאלץ לעזוב את ביתו ולהשאיר הכל מאחור ופונים לכל מדינות אירופה בבקשה ליצור מסלול מזורז לעזרה לרישיונות עבודה ומגורים ולא להשאיר אף אחד מאחור.
לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button