כל המאמריםספורט

חוג ריקוד לילדים – להוציא את הילדים מהמסך ולהתחיל לזוז ולהתחבר לגוף

אם אתם מחפשים חוג כיפי וספורטיבי לילדים בואו לגלות למה חוג ריקוד לילדים הוא הבחירה המושלמת. מה זה יאפשר להם ואילו כלים הם ירכשו תוך כדי תנועה

אם יש לכם ילדים צעירים אתם בטח מודעים למשימה הקשה של להזיז אותם מהמסך ולגרום להם לעשות פעילות ספורטיבית כלשהי. במיוחד אחרי התקופה המאתגרת שהעולם עבר בשנים האחרונות השהייה בבית וההתמכרות למסכים במיוחד הפכה למגפה נוספת ולא פחות קשה. אז בשביל לשנות את זה, בואו להבין למה דווקא חוג ריקוד לילדים הוא הפתרון האולטימטיבי כדי לגרום לילדים שלכם להתחיל לעשות קצת ספורט להיכנס לשגרת חיים בריאה וטובה יותר עבורם.

חוג ריקוד לילדים – למה זה החוג המושלם?

בניגוד למגוון סוגים של חוגי ספורט המוצעים כיום לילדים יש יתרון בולט מאוד דווקא בחוג ריקוד, הריקוד מאפשר לילדים להתחבר לגוף, לקחת שליטה על התנועות והתזוזה שלהם ולבנות יציבה טובה. ריקוד מרגיש לילדים רבים יותר כמו חוויה ולא דווקא כמו ספורט למרות שמדובר בפעילו ספורטיבית לכל דבר ועניין. ילדים רבים נהנים ממשחקי ריקוד שמהווים בחוגים רבים כבסיס לחימום ואימון מקדים. הם לומדים ומפתחים את יכולת החיקוי שלהם, מה שיהווה בעתיד בסיס טוב ואיכותי לרכישת כלים חברתיים להסתגלות והתמודדות במקומות ובסיטואציות חדשות בחיים.

חוג ריקוד, כמו כל חוג אחר לילדים מהווה גם בסיס חברתי איכותי, חושף אותם להכיר ילדים חדשים ויצור חברויות חדשות שלא בהכרח היו מתאפשרות אם הם היו נשארים באותו מעגל חברתי שהם יצרו לעצמם במסגרות הלימודיות. בחוג כזה לרוב יש דגש גם על הופעה או הצגה לקראת סוף שנת החוג מה שנותן לילדים משהו לעבוד עבורו, לצפות לו ומגביר את הביטחון העצמי שלהם ואת תחושת המסוגלות.

חיבור לגוף בצורת שליטה כזו דווקא מגיל צעיר תוכל להוות בסיס טוב לשינוי בשגרת החיים, כניסה למסגרת שמעודדת פעילות גופנית תעזור לילדים גם להקפיד על תזונה בריאה יותר ותוכל לייצר אפקט חיובי מאוד גם לעתיד לחייהם הבוגרים. ריקוד כמו סוגי אומנות רבים מאפשר לילדים להביא את עצמם לידי ביטוי, לבלוט, ולהציב את עצמם באור הזרקורים. במקרים רבים ילדים שסובלים מבעיות של ביטחון עצמי נמוך, פערים חברתיים או קשיים ביצירת אינטראקציות חברתיות מוצאים דווקא בחוגים כאלה כמקפצה של ממש ומתן אפשרויות חדשות לבנות את עצמם בסביבה חדשה.

אפשרויות לעתיד ורכישת כלים

מעבר לכלים שציינו שחוג ריקוד יכול להעניק לילדים צעירים כמו – שיפור הביטחון העצמי, פיתוח יכולת החיקוי, שליטה בגוף, כניסה לכושר, פיתוח יכולות חברתיות והתמדה קיימת גם האפשרות להתקדמות בעזרת התחום. ילדים ש'מתאהבים' בתחום הריקוד יכולים לפתח אותו ואת הכישורים והכלים שהם רכשו להרבה מאוד כיוונים. בין אם באמת לבחירת סגנון ריקוד והתמדה בו ובין אם מעבר לסוג אחר של ספורט, ישנם תחומים רבים בהם השליטה בגוף, היכולת למקד מטרה ולהתמיד יוכלו לעזור להם מאוד להצליח.

לתת מקום ביטוי גם בבית

במידה ושלחתם את ילדכם לחוג ריקוד, או בעצם לכל סוג של חוג בו יש להם מה להציג בפניכם ולשתף, חשוב מאוד לתת להם את הבמה והמקום לעשות זאת גם בבית. גם אם אתם עמוסים בשגרה שוחקת, תקדישו חצי שעה אחרי החוג להתעניינות. תשאלו את הילדים מה הם למדו היום, מה היה להם כיף או על איזה קושי הם התגברו וכו', בעזרת התעניינות בחיים הפרטיים ובתחומי העניין של הילדים תוכלו לפתוח דלת לתקשורת טובה ושיתופית יותר בכל ההיבטים בחייהם. הילדים יזכו להרגיש שרואים אותם ושמה שהם עושים כן חשוב ומשמעותי גם עבורכם, אם ניתנת האפשרות תוכלו גם לבקש מהם להדגים לכם או אולי אפילו ללמד אתכם צעד חדש שהם למדו או משחק כיפי שהם עשו. חשוב להקפיד, במיוחד עם ילדים צעירים כן להיות חלק פעיל בחיי היומיום שלהם, לשאול, להתעניין ולתת להם מקום להביא ולבטא את עצמם.

חוג ריקוד לילדים כבסיס לזמן איכות גם עם המשפחה והחברים

במקרים רבים נוצרות חברויות חדשות בעזרת האהבה המשותפת לתחום, מה שיאפשר לילדים שלכם לבלות עם חברים חדשים בחזרות, תרגול או המצאת ריקודים ותנועות חדשות גם בזמנם החופשי. אם הילדים רוצים לרקוד גם בבית אפשר להזמין חברים ולהפעיל מוזיקה ולהפוך את הסלון לרחבת ריקודים. כמו כן, אפשר גם לשלב את המסכים המרכזיים בבית ולהפעיל סרטונים של הפעלות ריקוד ולעשות לעצמכם חוג מאולתר וכיפי לאחר צהריים מושלם לכל המשפחה.

אהבתם את המאמר? בטח תאהבו גם – 

אימונים אישיים או חדר כושר? ככה תבחרו מה יותר מתאים לכם

אקס פקטור לאירוויזיון – מיכאל בן דוד הזוכה הגדול

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button