בריאותכל המאמריםספורט

אימונים אישיים או חדר כושר – ככה תבחרו מה יותר מתאים לכם

אנשים רבים שרוצים להתחיל להתאמן ושלמור על שגרת חיים בריאה מתלבטים איך להתחיל, בואו לשמוע מה ההבדלים הבולטים בין אימונים אישיים לחדר כושר

כולנו יודעים שחשוב לשמור על הבריאות שלנו וכחלק מזה גם על שיגרת אימונים סדירה לצד תזונה מאוזנת ומסודרת. אז כאשר אתם מחליטים שהגיע הזמן להתחיל לשמור על הגוף שלכם ולהתאמן, נשארה לך גם הבחירה בין אימונים אישיים או ללכת לחדרי כושר. במאמר הבא נציג את היתרונות והחסרונות שבכל אפשרות ולמה לא כדאי להתחיל מאימונים לבד בבית.

יתרונות וחסרונות באימונים אישיים

היתרונות באימונים אישיים: יש את המובן מאליו שזה היחס האישי. כאשר אתם בוחרים להתאמן אצל מאמן אישי הוא מתאים את מבנה האימון לרצונות וליכולות האישיים שלכם. אתם תקבלו הדרכה מלאה על כל תרגיל ותרגיל ואיך לבצע אותו בצורה הטובה והאפקטיבית ביותר. בנוסף מאמנים רבים מציעים אפשרות של מעקב סדיר אחרי השינויים במשקל, שינויי בהיקפים ומדד תוצאות רצויות. כמו כן, מאמנים רבים עברו הכשרה לבנות תפריטי תזונה ויכולים לעזור לכם גם להקפיד על תזונה נכונה ומתאמת לפי הצרכים ושגרת החיים שלכם. להתאמן עם מאמן אישי ישתן לכם את האפשרות לקבוע את האימונים לפי סדר היום ושגרת החיים הפרטית שלכם ובמקרים רבים המאמן יוכל להיפגש אתכם גם בביתכם או בחצר הקרובה ולא תמיד יש צורך בהגעה לסטודיו או למכון מסוים.

החסרונות באימונים אישיים: קיימים מספר חסרונות בשיטת אימונים זו, הראשונה היא המחיר הגבוהה בצורה משמעותית ממנוי לחדר כושר. אך חשוב עדיין לזכור כי למרות הפער במחיר אתם מקבלים פה תמורה שלא תקבלו בחדר כושר או בחוג רגיל. חיסרון נוסף שיש לקחת בחשבון הוא זמינות המאמן שבחרתם, כאשר אתם מתאמים אחד על אחד מול המאמן אתם תלויים בצורה מסוימת גם ביכולות ובזמינות שלו, אם יש לו הרבה מתאמנים יכול להיות שתצטרכו להתאים את עצמכם לימים ולשעות שבהם הוא פנוי, כמו גם לקחת בחשבון אפשרויות של חופשה או מחלה שישפיעו בצורה ישירה על שגרת האימונים הסדירה שבניתם.

אימונים אישיים או חדר כושר? ככה תבחרו מה יותר מתאים לכם

יתרונות וחסרונות באימון בחדר כושר

היתרונות באימון בחדר כושר: קודם כל נתחיל מהמחיר שהוא הרבה יותר נגיש ונוח מתשלומים למאמן אישי, כמו כן חדר כושר פתוח ברוב שעות היום והאימונים שלכם אינם תלויים בזמינות או בנגישות של המאמן. בחדר כורש יש מגוון רחב ומגוון מאוד של מכשירים ותוכניות אימון שתוכלו לבחור בניהם ולהחליט למה אתם יותר מתחברים ומה יותר תואם את היכולות האישיות שלכם. בנוסף, חדרי כושר רבים מציעים מגוון מעניין מאוד של חוגים ותוכניות ספורטיביות שיכולות להוסיף הרבה עניין לאימונים כלם. החוגים יאפשר לכם ליהנות מאווירה מיוחדת ומחברתם של עוד מתאמנים ויכניסו אתכם לאווירה בקלות. רוב חדרי הכושר מצוידים בלוקרים לשמירת ציוד, במקלחת נוחות ובחדרי הלבשה ככה שתוכלו לבוא להתאמן גם באמצע היום ועדיין לצאת רעננים להמשך היום והשגרה שלכם.

החסרונות באימון בחדר כושר: בחדר כושר בניגוד לאימון אישי אין מעקב מדויק על ההתקדמות שלכם ויש לכם הרבה יותר אחראיות למעקב ולשיפור הביצועים. בחדר כושר אומנם מציע לכם את כל המכשירים אבל ברוב חדרי הכושר תעברו הדרכה ראשונית ומפה והלאה זה יהיה תלוי בכם להקפיד על קצב אימון, שימוש נכון במכשירים ושמירה על שיגרה קבועה ורציפה של אימונים. כמו כן, בחדרי כושר אין אפשרות לבניית תפריט אלא בלקיחת איש מקצוע בצורה פרטית ואין מעקב סדיר ותזכורות. כמו כן, עבור אנשים רבים ובעיקר מתאמנים חדשים סביבת האימונים לא תמיד נעימה. יש אנשים אומנם שנהנים מהאווירה ומחברת האנשים אבל יש אנשים רבים שמרגישים לא בנוח ואפילו מאוימים מנוכחות של עוד מתאמנים סביבם.

אימונים אישיים או חדר כושר? ככה תבחרו מה יותר מתאים לכם

יתרונות וחסרונות של אימון לבד בבית

כיום מוצעות מגוון אפשרויות לאימונים גם לבד בבית בסלון או בחצר. יש אפליקציות וסרטוני הדרכה רבים ביוטיוב שיסבירו לכם כיצד תוכלו להתאמן ולהגיע לתוצאות גם מבלי לצאת מהבית או להוציא כסף.

היתרונות שבאימון בבית: כמובן שהנוחות, במיוחד להורים עובדים מאוד נוחה האפשרות של להתאמן בערב אחרי שהם השכיבו את הילדים לישון. כמובן שיתרון נוסף ובולט מאוד הוא החיסכון בכסף לצד הנוחות שבבית. יש במגוון רחב של חנויות ציוד ספורט במיוחד למתחילים במחירים נוחים מאוד ולצד סרטוני הדרכה או אפליקציות ייעודיות תוכלו לבנות לעצמכם תוכנת אימונים נוחה וזמינה בכל שעות היום.

החסרונות שבאימון בבית: הבעיה הכי גדולה באימון בבית הוא המוטיבציה, לאנשים רבים קשה להתמיד באימונים בעיקר בהתחלה ובעיקר בסביבת הבית שתמיד מלאה ב"פיתויים" ומטלות שיש לבצע. בעיה נוספת היא זמינות המכשירים וחוסר במעקב חיצוני, אומנם יש ציוד שתוכלו לרכוש בקלות אך ישנם עדיין מכשירים רבים שהם פחות זמינים לרכישה פרטית או שתופסים הרבה מקום, כמו כן במיוחד בעבודה על משקלים יהיה לכם צורך תמידי בקנייה של ציוד חדש מה שבחדר כושר או באימון אישי אצל מאמן יהיה זמין ונגיש עבורכם בכל שלב. 

יתרונות וחסרונות של אימון לבד בבית

לסיכום – אימונים אישיים או חדר כושר? העיקר תשמרו על שיגרה קבועה

לא משנה באיזו דרך תבחרו שיותר נוחה ומתאימה עבורכם, חשוב מאוד שתקפידו על שיגרת אימונים קבועה ויציבה לצד שמירה על תזונה מאוזנת ומותאמת כדי לשמור על אורח חיים בריא לאורך זמן. אומנם תחילת התהליך עלולה להיות לא קלה אבל מומלץ מאוד להמשיך להתמיד ולהקפיד ועם הזמן תגלו לא רק שאתם נהנים מהאמונים אלא שהפוגות או הפסקות מרצף האימונים הקבוע שלכם יוצר אצלכם חוסר. הקפדה של אימונים קבועים תורמים לא רק לבריאות הגוף אלא גם הוכחה כמשפרת את מצב הרוח, תורמת לבריאות הנפש, לביטחון העצמי ולתחושת המסוגלות האישית.

אהבתם את המאמר? בטח תאהבו גם – 

אלוורה – הבוטוקס החדש?

ים, אדרנלין וגלישת גלים

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button