כל המאמריםכלכלה

סדר עולמי – התמיכה כלכלית מהעולם ברוסיה

סדר עולמי חדש? הסנקציות שהטילה ארצות הברית והאיחוד האירופאי האמת לא כל כך מפחידות את ולדימר פוטין הוא בהחלט בטוח בעצמו

סדר עולמי חדש? הסנקציות שהטילה ארצות הברית והאיחוד האירופאי האמת לא כל כך מפחידות את ולדימר פוטין הוא בהחלט בטוח בעצמו גם עם כל הסנקציות שהוטלו עליו. הרובל קורס הבורסה סגורה והריבית מוכפלת ל20%. כל אנשי רוסיה דוהרים לבנקים למען משיכת הכספים מהפיקדונות מהפחד שאנונימוס יממשו את האיום שלהם "יש לכם שלושה ימים להפסיק את הלחימה באוקרינה אחרת נפרוץ את כל הבנקים ברוסיה ונעביר אותם לאוקרינה" כמובן שהמטרה היא להפסיק את ההסלמה המתבצעת באוקרינה או לפחות לנסות.

סדר עולמי סין מובילה את המזרח – 

הסנקציות על רוסיה הן בהחלט משמעותיות, אבל לעומת כל האיחוד האירופאי וארצות הברית כן יש תומכת לרוסיה ואיך עם לא היא סין. אשר תומכת בכלכלת רוסיה במלא מובן המילה הממשל הסיני אומר- היחסים שלנו עם רוסיה הם נורמליים לחלוטין. דבר נוסף שסין אומרת לתקשורת שהיא לא רואה את מה שקורה בין רוסיה לאוקרינה שפלישה או מתקפה כלשהי. זה סדר עולמי חדש הסינים והרוסים הם כוח עצום ואי אפשר להתעלם מהעובדה הזאת שאלה מעצמות מטורפות, עם נסתכל על כך בפן הכלכלי התמיכה של סין ברוסיה לא בדיוק תעזור. עם כל הירידה בפעילות הכלכלית במערב רוסיה אבל זה גם לא כזה עניין גדול מבחינת רוסיה. העניין הכלכלי ותמיכתם של סין ברוסיה היא עניין דרמטי בפן הפוליטי גם.

על הרקע ההסלמה שמתבצעת כרגע הסנקציות בהחלט לא איחרו מלבוא בצורה הכי קשה שיש הקפאת הכספים של חשבונות וחברות רוסיות בבנקים בארה"ב וצמצום מטורף של פעילות הסחר בין מערב רוסיה חברות האשראי חתכו את הדירוג של רוסיה לכלום. הבורסה כבר לא קיימת ברוסיה היא בהחלט קרסה השאלה הנשאלת כאן היא כמה זמן רוסיה תחזיק מעמד בכל הסנקציות האלה ובמצב הכלכלי שהיא נמצאת בו כרגע?

תמיכתה של סין ברוסיה – 

יש האומרים שפוטין גיבה את עצמו מבחינת מטבע חוץ והוא בהחלט לא נזקק יש לו גם אירו וגם דולר אבל ככל שהסינים יתמכו כלכלית ברוסיה זה מאפשר לפוטין להמשיך את הלחימה באוקרינה וזמן עוד יותר רב בשנת 2021 הסחר בין רוסיה לסין הייתה כ150 מיליארד דולר הדיבור כאן הוא על גידול של כ36 אחוזים ביחס לשנה הקודמת. הזרמת הגז והנפט שבינתיים הסנקציות בתחום הזה לא בדיוק רלוונטיות יאפשרו לרוסיה להמשיך עם הלחימה למרות שבלי קשר לעניין הכלכלי הם לא בדיוק מעוניינים בלחימה ממושכת עקב זה שכל מטרותיהם כמעט והושגו כבר בהחלט לזלזל ברוסיה היא לא אופציה הם בברור הראו את כוחם והשפעתם בעולם.

סין מעוניינים מאוד בהזדמנות הזאת לתמוך בפוטין וברוסיה זה בהחלט עוד צעד נוסף לסדר עולמי חדש שסין תוביל. לפי הנאמר סין בהחלט תומכת ומרוצה מאוד מהפלישה לאוקרינה וככל הנראה מתכננת גם את מהלכים על פלישה לטאיוון.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button