כל המאמריםכלכלה

דרכונים – 60% יותר עלות דרכון חדש התוכנית של משרד הפנים

ניסתם לחדש את הדרכונים וללא הצלחה? אתם לא לבד זה בוודאות קיימת תופעה לאחרונה שתופסת תאוצה אין תורים עד סוף חודש מאי

ניסתם לחדש את הדרכונים וללא הצלחה? אתם לא לבד זה בוודאות קיימת תופעה לאחרונה שתופסת תאוצה אין תורים עד סוף חודש מאי הרבה תלונות מגיעות מאזרחים שמנסים להיכנס לאתר של רשות האוכלוסין ולקבוע תור אך ללא הצלחה.

אם יצא לכם לראות בתוכניות בטלוויזיה דיברו על כל הנושא שאין תורים עד סוף חודש מאי רשות האוכלוסין וההגירה יצאו בהודעה "בחודש האחרון עבדו ברשות האוכלוסין וההגירה על תוכנית מסודרת להגדלת התורים שדרך התוכנית הזאת יתווספו בשלושת החודשים הקרובים כ250 אלף תורים מה שכאמור צריך לפתור את הבעיה הנ"ל לפי ההודעה זה אכן אמור לקרות משבוע הבא כבר.

מספר פרטים על התוכנית החדשה לחידוש דרכונים:

הלשכות נפתחות בדרך כלל ימי רביעי בבוקר כאשר לפני זמן מה הלשכות היו בכלל סגורות ולא היה שם איש ולכן ניתנה לעובדים זרים אשר מחזיקים באישורי עבודה בארץ הערכה לשהייה בארץ לעוד כחצי שנה ובשביל שהנציגים יכלו בעצם להתמודד עם המצב ועם העומס האנשים שדורשים חידוש דרכונים וכמובן הבטחה לגיוס כוח אדם ללשכות אלה. היוזמה בעצם היא מאוד מבורכת אבל כאן מתחילה להישאל השאלה האם התוכנית החדשה לא יצא מאוחר מידי ונכון להיום עדיין אין שום תור פנוי עד סוף מאי, גורמים רבים במשרד הפנים מסבירים כי כל התורים החדשים שהתווספו נחטפו כלא היו כלל ותוך דקות בודדות כבר לא היה שום תור פנוי במשרדי הפנים ורשות האוכלוסין. הבעיה היא אכן קיימת ורחוקה מלמצוא לעצמה את הפתרון בממשלה נמנעים מלעלות את המחירים לחידוש הדרכונים ולהעבירם לתעריפי קיץ היקרים בעשרות אחוזים יותר משאר העונות בארץ.

אם תרצו לחדש דרכונים לכל המשפחה העדיפות לבצע זאת באינטרנט לפני הגעתכם ללשכה משום שבלשכה אתם בהחלט תשלמו הרבה יותר רק מי שיש לו מזל יצליח לקבוע תור גם וגם הברי מזל שילמו עד אתמול 160 שח לדרכון מבוגר ו95 שח לדרכון מתחת לגיל 18 אבל היום המחירים התעדכנו כבר לתעריפי קיץ והמחירים לגמרי אחרים וחידוש דרכון מבוגר לא יעלה יותר 125 שקלים ויעלה כבר 255 שקלים ואם אתם מחדשים לילדכם שמתחת לגיל 18 ותצטרכו להיפרד ממ125 שקלים במקום 95 זאת אכן עליה של 30% במחיר 

לסיכום הדברים: 

בינתיים מי שצריך לטוס בתקופה הקרובה ואינו מוצא תור פנוי הם מופנים ישירות לנתב"ג שמה תאלצו לשלם מחיר מטורף של 845 ו345 שקלים לדרכון מעל גיל 18 ומתחת כמובן בהתאמה הסיבה לכך היא פתיחת השמיים לאחר תקופה שהכל היה סגור ולא היו טיסות כלל וכמות האנשים שטסים כיום עלתה עוד הפעם ודווקא עכשיו כשנפתחים הטיסות אתם בהחלט תשלמו כפול כעקרון עם הממשלה רוצה להקל על אזרחיה הטסים מוטב שהממשלה תחזיר את התעריף הישן והמוזל לפחות לתקופה בא אין תורים ועד שיסתדר העניין של הזמנת תור.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

סדר עולמי – התמיכה כלכלית מהעולם ברוסיה

דלק עולה ב34 אג’ המחיר הכי גבוה בעשור האחרון

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button