כל המאמריםתרבות

ארתור – 26 שנים של צפייה מגיעה לסיומה

26 שנה שכולם דבוקים למסך לסדרה האהובה על כולנו, למבוגרים שבנינו שעדיין זוכרים את הרגע הזה אחרי בית הספר שיש שעת ארתור בטלוויזיה

26 שנה שכולם דבוקים למסך לסדרה האהובה על כולנו, למבוגרים שבנינו שעדיין זוכרים את הרגע הזה אחרי בית הספר שיש שעת ארתור בטלוויזיה ונדבקים למסך כאלו אין מחר, עד שאימא צועקת לכבות את הטלוויזיה. כולנו היינו שם כולנו זוכרים את זה והינה אחרי 26 שנה הסדרה הדוברת מגיעה לסיומה והפרק האחרון בחייהם הבוגרים כבר מוצג בארצות הברית.

כבר 26 שנה שסדרת הטלוויזיה אהובה מגדלת דורות מטורפים של צופים נאמנים במהלך כל השנים האלה ואפילו הספיקה לצבור מעריצים ועוקבים מכורים. למרות שמדובר כאן בסדרה אחת ממיני רבות שהגיעו לארץ, ארתור בהחלט הפכה להיות חלק בלתי נפרד מהילדות של כולנו, היא נגעה בצורה יוצאת דופן בכל ילד וילד ואפילו במבוגרים בשני העשורים האחרונים וגרמה להזדהות בחלקים הכי חשובים ומשמעותיים בחיים של ילדים.

ההיסטוריה של ארתור – 

המטרה של הסדרה היא להציג רגעים אמתיים בחיי היום יום של ילדים, אבל לעיתים רבות הסדרה הציגה רגעים קצת מוזרים, אם נכון להגיד כאלה שלא כל ילד יבין או יתייחס אבל בחיינו הבוגרים כיום אנו מבינים שדמות של עין מפלצת או פרק על כנופיית מאפיה מוכרת היא לא משהו שהוא סטנדרטי אבל זה בהחלט חלק מהסוד של סדרת הילדים הגדולה. בתום השנים הארוכות שבילו ילדי הסדרה בכיתה ג', מגיע פרק סיום. בפרק הזה נחשפים ילדי הסדרה כבר בחייהם הבוגרים. ארתור – יוצא הקומיקס, פרנסין – מנהלת את חנות הספורט, ובאסטר – הוא מורה. הרעיון שעמד מאחורי זה היא בעצם "ספר זיכרונות שארתור יצר אמר ככה הכותב הראשי פיטר קיי". 

25 עונות 253 פרקים. שודר אתמול בארצות הברית הפרק האחרון של סידרת הילדים המוכרת והארוכה ביותר ששודרה אי פעם בטלוויזיה, את הפרק האחרון של הסדרה ארתור. הפרק האחרון קופץ 20 שנה קדימה ומראה את חייהם הבוגרים של כל ילדי הסדרה שהיו בכיתה ג'. בפרק הסיום של העונה שעדיין לא פורסם בישראל וצפויה להגעה בחודשים הקרובים לערוץ הילדים, ארתור מופיע עם שיער ארוך על ראשו ומתגלה בעצם כיוצר הקומיקס הגדול של כל הסדרה בחייו הבוגרים ספרו הראשון ניקרא "העניים של ארתור" וזה גם שמו של הפרק הראשון בסדרה כולה שפורסמה לראשונה בשנת 1996. הכותב מספר "הרעיון שהיה לי הוא שכל הסדרה בעצם יצר ארתור" "כך שהרעיון תהיה מעין ספר זיכרונות שלו" בפרק האחרון אפשר לראות שאחותו גילי בחייה הבוגרים היא שוטרת תנועה וחברו הטוב באסטר הוא מורה, פרנסין היא מנהלת חברת נעלי ספורט ומופי רצה לרשות העיר, כמו כן בינקי הוא כתב חדשות מקומי וג'ורג מנהל את שוגר בלואו, הגלידרייה המפורסמת שהם נהגו לאכול בה גלידה בילדותם.

לסיכום – 

כל הסדרה התבססה בעצם על מתיחות בין ארתור לאחותו בת הארבע גילי היא נושא מאוד נפוץ בסדרה ולעיתים גילי מנסה אף להכניס את ארתור לצרות ורוב הפעמים הוא סולח לה לבקשת הוריו ולא כי הוא באמת רוצה. הוריו של ארתור הם אימו ג'יין ריד רואת חשבון ואביו דיוויד ריד מנהל עסק קייטרינג ארתור הוא בנם הבכור ובנוסף לאחותו גילי בת ה4, יש גם את האחות הקטנה קייט וכלב מחמד בשם "חבר".

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

דלק עולה ב34 אג’ המחיר הכי גבוה בעשור האחרון

עוז זהבי – השינוי מרווק תל אביבי לאבא

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button