טכנולוגיהכל המאמרים

הולוגרמה – הפיתוח של השיגור ההולוגרמי

חוויה ויזואלית סופר-ריאליסטית, הקרנה תלת-ממדית של דמויות אנושיות בטכנולוגיית ההולוגרמה, איברים מרחפים? העתיד כבר כאן ושמו הולוגרמות

מתי טכנולוגיית ההולוגרמה?

טכנולוגיית הולוגרמה היא למעשה הקרנה תלת ממדית שאותה ניתן לראות בקלות בעין, ההקרנה יוצרת תמונה מציאותית למדי במרחב. בתמונה מוקרנת כזו אנו יכולים להבחין בה מכל זווית ללא כל שימוש באמצעי עזר כמו למשל משקפיים או מכשירים אחרים. התמונה או העצם המוקרן יראה לפנינו כבמציאות ממש ואפילו יש באפשרותנו לגרום למראה המוקרן הזה לזוז ולנועה.

הולוגרמות בזיכרון הקולקטיבי האנושי

את הטכנולוגיה הזו ראינו בסרטי מדע בדיוני שמספרים על העתיד, עולמות וגלאקסיות אחרות, ואנו מכירים את ההולוגרמות עוד מסרטי מלחמת הכוכבים הוותיקים שראו אור לפני 40 שנה, כאשר הנסיכה לאה ריחפה בתור הולוגרמה. למעשה הרעיון הזה אינו חדש והאנושות סבורה שהעתיד שלנו אכן יראה כך ולא אחרת, שההולוגרמה תתפוסנה מקום מרכזי בחיינו הן חייבות היכנס ולהישאר אתנו. רבים טוענים לאור מצב מגפת הקורונה כאשר היינו בסגרים ונאלצנו באופן גלובלי להמציא פתרונות מקוונים על מנת לראות ולתקשר אחד עם השני, שהדבר הזה הריחוק הזה בעצם האיץ את התהליך ורק הוכיח והראה שהשימוש בהולוגרמות הוא הכרחי ויעיל.

האחות הקטנה של התלת ממד עם פוטנציאל ענק

בהחלט לטכנולוגיית ההולוגרמה יש פוטנציאל ענק וגם צורך ממשי, למשל גם ברפואה. ההולוגרמה הרפואית או בעולם ההדמיה הרפואית, שהיא לא רק חזון אלא פרויקט ממשי שעולם המדע אכן עוסק בהתפתחותו משום שעולם הרפואה זקוק לו. למעשה הטכנולוגיה הזו כבר ומשרתת אותנו זה זמן מה, היא מוכרת לנו מבדיקות CT ובדיקות MRI צילומי רנטגן או אולטרה סאונד, ומכאן היא עתידה עוד להשתדרג. מדובר בפריצת דרך בתחום כה חשוב והכרחי כמו הדמיה רפואית חדישה, הולוגרמה בזמן אמת אשר תאפשר לרופאים לראות ללא משקפי תלת ממד או סריקות מיושנות לראות ממש את הדימוי הרפואי מרחף באוויר ולעשות בו מניפולציות. הרופא להיעזר בהולוגרמה של למשל לב המטופל על מנת לבצעה בו בדיקות שונות, או להראות להורים המתרגשים את העובר שלהם שעדיין נמצא בבטן האם, לפניהם ממש מרחף באוויר בתמונה מלאה. ואכן האנשים שעומדים בראשית הפיתוחים הללו טוענים שהדבר הזה כבר אינו מדע בדיוני אלא טכנולוגיה קיימת ומשתמשים בה בהרבה מקומות בעולם כגון בחדרי ניתוח למשל, ובקליניקות רפואיות מובילות בעולם, ובעתיד היא תהפוך לשגרה וחלק בלתי נפרד ורגיל בחיינו. 

יתר על כך שימוש בטכנולוגיית הולוגרמה מאוד יעלה בתחומי הבידור השונים, כגון אירועים שמחות או כנסים שונים בנוסף יכולה להוסיף עניין  ברחובות כחלק מהנוף במרחב הציבורי לעניין ולשעשע את הציבור בחוץ, לקשט את הרחוב או לפרסם דברים. ללא ספק הדמיה הולוגרמת תמשוך יותר לקוחות, תבליט את המוצר, ותיתן גדש מרשים על הרמה הגבוהה של החברה שמשתמשת בהולוגרמה. 

הולוגרפיה בהופעות חיות זו למעשה הופעה רגילה עם במה וקהל אלא שהזמר למשל יכול להיות מישהו שאיננו עוד בחיים ועדיין לתת הופעה או לשיר שירים. כמו למשל בשנת 2015 בבית האופרה בסידני הופיעה סטיבן הוקינג בהולוגרמת תלת ממד! חברת MDH Hologram היא אחת החברות הבולטות בתחום ההולוגרמות בעולם החברה הזו מקימה לחיים זמרים שכבר אינם בחיים, החוויה הזו היא כל כך מציאותית שקשה מאוד להאמין שהאמן לא באמת שר כרגע על הבמה. מדובר בעצם על משטח זכוכית כמעט כמעט ובלתי נראה, שבעזרתו כל הקסם הזה קורה, על גביה ניתן להקרין כל אמן או זמר או כל אורח בין עם הוא בחיים או כבר לא. הולוגרמה זו חוויה ויזואלית מרשימה ובלתי נשכחת, וזה רק מראה כמה שבעתיד השימוש בה יהיה שגרתי ביותר.

אהבתם? תקראו גם

רובוטים הם כבר כאן הרובוטים האנושיים

אלוורה – הבוטוקס החדש?

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button