טכנולוגיהכל המאמרים

רובוטים הם כבר כאן הרובוטים האנושיים

 הרובוטים ההומנואידים שנראים כמו בני אדם! הרובוטים האנושיים ביותר בעולם כבר כאן והם כבר לא חלק מסרטי המדע הבדיוני

מעניין שעוד בעבר הרחוק לאונרדו דה וינצ'י שרטט תוכנית ממשית לאדם שכולו מכני! אבל כיום זה בהחלט אפשרי, אבל מי חלם שנגיעה לזה? לא יאומן אבל הינה הם כבר כאן- הרובוטים! המחשבה והרעיון שהמכונה יכולה ממש למדבר לחשוב ולהיות אנושית, כבר מזמן דוגרת במוחות האנושיים, ראינו סרטים על רובוטים מהלכים, עפים ,נלחמים, קראנו ספרים על רובוטים מגלאקסיות שונות והינה העתיד כבר הגיעה.

פיתוח של רובוטיקה החל עוד במחצית המאה שעברה ונמשך עד היום ורק הולך ותופס תאוצה. אנחנו מזמן כבר התרגלנו שרובוטים ומכונות שונות מבצעים עבורנו פעולות שונות ומגוונות ומחליפות את בני האדם בכל מני תחומי החיים בדרך כלל אלו פעולות שקשות מידי עבור בני אדם, או אפילו בלתי אפשרויות, או סה"כ באות להקל או לשכלל תהליכים שונים בחיי היום יום שלנו וכך להפוך את חיינו לקלים יותר.

לראשונה בשנת 2003 חברת סוני הציגו ארבע רובוטים רוקדים, ולא רק רוקדים אלא שמבצעים תנועות ריקוד קשות, מרשימות, ומסובכות, שנה מאוחר יותר בשנת 2004 חברת סוני הציגה באולם "Bunkamura Orchard" בטוקיו את ORIO bot, רובוט קטן סה"כ 58 ס"מ בדמות הומנואיד. הרובוט הזה ממש הוביל וניצח בתזמורת בהצלחה רבה לאורך כל הסימפוניה החמישית של בטהובן.

הינה כמה מהרובוטים העכשוויים שהדהימו את העולם.

הרובוט האנושי של חברת גוגל

בשנת 2015 לראשונה פיתחה גוגל רובוט בדמיון אנושי שיידע לרוץ על שתי רגליו! החברה הציגה סרטון קצר בו רואים את הרובוט רץ ביערות. לרובוט קראו בשם אטלס גובהו 1.88 הוא עשוי מאלומיניום, וטיטניום, משקלו כ 150 קילוגרמים. והוא היה בעל יכולות מרשימות ביותר, ואף עורר בהלה בקרב יוצריו ואנשי צוות שבחנו את היכולות שלו. בסרטון שצולם על ידי גוגל אפשר לראות את הרובוט מבצעה תנועות שונות וקפיצות ומגוון פעולות אחרות כאשר בו בזמן אנשי הצוות בכוונה תחילה  שמים לו מכשולים ומכים בו ובכל דרך מנסים להפילו ואטלס משתדל להישאר זקוף.

הרובוט האנושי של טויוטה

בשנת 2017 חברת הציגה חברת טוויטה לעולם רובוט הומנואידי (דמויי אדם) חדש מדור 3, העונה לשם החמוד T-HR3, המתוכנן ומעוצב כדי לשמש עוזר יעיל ובטיחותי לבני האדם. לרובוט הזה ישנה מערכת חכמה של שליטה מרחוק, בעצם אדם יכול לשלוט ברובוט מרחוק והרובוט יחכה את תנועותיו. חזון החברה הוא לעזור לבני אדם בשמירה על הביטחון סיוע באזורים מוכי אסון, אתרי בנייה ואפילו בעתיד בחלל!

אמקה הרובוטית האנושית בדמות אישה אישה

בשנת 2021 הציגו הבריטים את אמקה הרובוט הכי אנושי שקיים עד היום. חברת Engineered Arts העניקו לה מבנה גוף אנושי כפות ידיים פנים ואינטליגנציה מלאכותית, כך שרובוטית הזו יכולה לדבר ולנהל שיח של ממש עם כל אדם. החברה פרסמה סרטון בו הציגו את אמרקה, הרובוטית הזו עומדת בצד ואנשים סקרנים ניגשים אליה ומתחילים לשאול אותה שאלות והיא לא רק עונה ומנהלת עימם שיח מלא, אלא שבנוסף מזיזה ידיים מחייכת ומביעה רגשות! כלומר אמקה יכולה למשל תוך כדי שיחה לגרד באף להרים גבה ולחייך. האינטליגנציה המלאכותית שלה מאפשרת לה ללמוד לבד ואפילו שהיא נשלטת מרחוק היא בהחלט יכולה גם להזיז את עצמה לבד, למרות שהמפתחים עדיין לא הצליחו לגרום לה ללכת לבד, יש עוד על מה לעבוד ומה לשפר אמרו בחברה. למרות החיסרון הזה אמקה עוררה סערת תגובות, אנשים שדיברו עמה בהחלט לא נשארו אדישים ואפילו היו כאלו שאמרו שהרובוטית מפחידה אותם והיא זו שתוביל להתקוממות המכונות כמו בסרטי מדע בדיוני.

אהבתם? תקראו גם 

פנדות – הן רק שלוש בישראל מי היא הפנדה האדומה?

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button